Страници

ОТЛИЧИЯ

ПЕДАГОГИЧЕСКИ ОТЛИЧИЯ
  • 10.06.2022 г.Почетно отличие „Неофит Рилски“ за г-жа Снежана Танева, директор на Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“ – Стара Загора
  • 23.05.2022 г.Награда „Стара Загора“ за педагогическия колектив на Търговска гимназия
  • 23.05.1972 г. – Орден „Кирил и Методий“, I степен, по повод 50-годишнината на Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“ – Стара Загора.
  • 24.05.2001 г. – Награда „Анастасия Тошева“, по повод 80-годишнината на Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“ – Стара Загора
  • 1936.09.04 – Народен орден „За гражданска заслуга“, връчен от цар Борис III на Слави Абанозов, основателят на Търговска гимназия


Награда „Анастасия Тошева“

  • 2016 – Венета Йоргова (учител по счетоводство)
  • 2003 – Стефан Кожухаров (учител по музика)


Орден „Кирил и Методий“

  • 1986 – Пенка Арабаджиева – учител по статистика
  • 1972 – Кунка Стоянова (учител по български език и литература)
  • 1972 – Васил Венков (учител по счетоводство)  
  • 1972 – Атанас Атанасов (учител по история)
  • 1972 – Димо Димов (учител по математика)
  • 1968 – Недялко Капсъзов (заместник-директор)
  • 1967 – Димо Димов (учител по математика)


Награда „Неофит Рилски“

  • 2017 – Зоя Майналовска (заместник-директор по учебната дейност)
  • 2011 – Пейчо Мирев (учител по счетоводство)
  • 2008 – Стайко Стайков (учител по физическо възпитание и спорт)
  • 2003 – Пенка Арабаджиева (учител по статистика)
  • 2001 – Зина Камбурова (учител по икономика)

 

 



ОТЛИЧИЯ НА УЧЕНИЦИТЕ



X Национален ученически конкурс „Григор Попов“
25.03.2021 г.
❉ Поощрение в категория „Електронен вестник“ за „Устрем“

Национален ученически конкурс „С България в сърцето“
03.03.2021 г.
❉ Второ място за „Мултимедиен проект“ – Димана Начева и Ганчо Хубенов (XI „г“ клас)

Националното състезание по икономикс – София, УНСС
02.02.2022 г.
❉ сред 20-те победители са Явор Димитров и Павела Нанчева от XII в клас, Марина Иванова и Виктория Колева от XII б клас

Областен конкурс „Стихове под липите“ – Стара Загора
22.11.2021 г.
❉ Поощрителна награда за рецитация – Ивайла Георгиева (XI)

Национален конкурс „Народните будители и аз“ – Хасково
01.11.2021 г.
❉ Първо място за „Мултимедийна презентация“ – Магдалена Жекова (IX „г“ клас)

Национален конкурс „Будителите в нас“
01.11.2021 г.
❉ II място за „Мултимедийна презентация“ – Магдалена Жекова (IX)
❉ II място за „Мултимедийна презентация“ – Димана Начева (XI)
❉ III място за „Мултимедийна презентация“ – Ема Станчева (X)

VI национален конкурс „Най-усмихнатият клас на България 2019“
05.10.2019 г.
В най-големия конкурс за усмивки в страната участваха над 900 ученици от България.
❉ Второ място – XI „г“ клас

XV Национален конкурс „Млад икономист 2019“
2018/2019 г.
Конкурсът е организиран от Съюзът на икономистите в България
❉ Първа Специална награда на Холдинг „Стара планина“ гр. София – Йоана Светославова Стефанова (X „в“)
❉ Номинационна грамота за успешно представяне – Евелина Банова (X „в“ клас)

Национален конкурс „Пътят на Панагюрското златно съкровище от древността до наши дни“
02.05.2019 г.
❉ Поощрителна награда – Ивелина Банова (X „в“ клас)

XVI Национална викторина на английски език „Образование на бъдещето“
16.11.2018 г.
Викторината е организирана от Фондация „Дарби“ и Национален дворец на децата, с подкрепата на МОН
❉ Трето място отборно (регионален кръг) – ученици от 10 „г“ клас

XIV национален конкурс „Млад икономист 2018“
2017/2018 г.
Конкурсът, под надслов „Гласът на младите за силна икономика“, е организиран от Съюза на икономистите в България
❉ Второ място – Силвия Андреева (X клас)
❉ Трето място – Мирела Господинова (X клас)

IV Национален фестивал на руската поезия, песен и танц „Пусть всегда будет солнце“
29.04.2017 г.
❉ Трета награда – рок групата в състав Антония Маркина (VIII „г“ клас) и Мартина Димова (VIII „а“ клас)

Национално състезание „Най-добра бизнес идея“
21.04.2017 г.
Състезанието е организирано от МОН, в рамките на IX Панорама на професионалното образование – гр. Пловдив.
❉ Трето място – Ивета Христова (XI „б“ клас), специалност „Банково дело“

XVII Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“ – Стара Загора
17 – 18.03.2017 г.
В конкурса участваха над 1000 млади изпълнители на народна музика – певци, хорови и танцови състави и инструменталисти от цялата страна.
❉ Трета награда – диплом и медали получиха Никол и Теодора от 11 „б“ клас за тяхното дуетно изпълнение.

XXI Нац. ученическо състезание по икономика в Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – гр. Свищов
10.03.2017 г.
❉ Първо място – екипът на Алейна Билен спечели първо място в конкуренцията на 94 ученици от 22 града с идеята си „Фирма за производство и отдаване под наем на български национални носии“.

XIX Национално ученическо състезание по икономика
2016/2017 г.
❉ Първо място в направление „Митнически и данъчен контрол“ – екип №3, в който участваха Жаклина Илиева и Крум Марков (11 „г“ клас)
❉ Първо място на първото жури в направление „Маркетингът в действие“ – екип №3, в който участваха Томислав Димитров (11 „в“ клас) и Доника Петкова (11 „а“ клас).
❉ Първо място на второто жури – екип №10, в който участваха Росица Куманова и Габриела Желязкова.
❉ Наградата за най-добро представяне в направление „Мениджмънт академия“ на екип №3 в който участваше Валентина Вапцарова (11 „б“ клас)

Национален конкурс „По пътя на Бедреддин“
декември 2016 г.
❉ Втора награда в раздел „Есе“ – Йоана Трънкова (X „б“ клас)
Ръководител: г-жа Боряна Колева – учител по история и цивилизация

IV Нац. състезание по банкиране в Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов
2 – 3.12.2016 г.
Участие взеха 230 ученици от 29 училища в страната.
❉ Първо място за екип – отбор на Мария Петрова (XI „в“ клас)
❉ Първо място за екип – отбор на Йоана Винкова (XI „б“ клас)
❉ Първо място индивидуално за лидерски качества, финансово-икономическа грамотност и презентационни умения на Мария Петрова (XI в клас)
Ръководител: г-жа Донка Бинева

Конкурс за учители творци от издателства Анубис и Булвест 2000
10 ноември 2016 г.
❉Призьорът в категория „Есе“ е г-жа Анелия Минчева.

Стипендия от Ротари клуб – Стара Загора
11 ноември 2016 г.
❉ Стипендия от Ротари клуб в Стара Загора получи Ивелина Стоянова (ХII „б“ клас)

Фестивал за детско и младежко медийно творчество „Арлекин“ – Варна
15 – 19 юни 2016 г.
❉ Трето място – Ивелина Стоянова (ХII „б“ клас) за филмов сценарий

Фестивал „Наука на сцената – 6“ – гр. Севлиево
28 – 30.10.2016 г.
Фестивалът е организиран от МОН, Национален организационен комитет, Община Севлиево и СУ „Васил Левски“. Участници са 111 ученици и 31 преподаватели.
❉ Трето място и плакет за участие в семинара с мултимедийни презентации.

Конкурс „Решаване на данъчен казус“
14 – 15.04.2016 г.
Под егидата на НАП – Пловдив и Висшето европейско училище по икономика и мениджмънт бе проведен конкурс „Решаване на данъчен казус“ в рамките на ХIХ Международен панаир на учебните предприятия „Млад предприемач“ – гр. Пловдив.

Ученици от 11 „а“ клас, специалност „Оперативно счетоводство“ в Учебна счетоводна къща „Зара Консулт“ ООД бяхо отличени с:
❉ Първо място – Гергана Радкова
❉ Второ място – Зорница Илиева
❉ Трето място – Дейвид Черкезов

XVI Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче“ – Стара Загора
18 – 19.03.2016 г.
Участваха около 1200 млади изпълнители на народна музика, разпределени в 5 възрастови групи.
❉ Медали получиха Алейна Билен (10 в клас), Доротея Атанасова (10 д клас), Джулия Джонова (10 б клас) и Теодора Николаева Колева 10 б клас.
❉ Дипломи получиха двата дуета: Алейна – Доротея и Джулия – Теодора.


Национално ученическо състезание в Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – Свищов
18.03.2016 г.
62 участници съпоставиха знания и умения по счетоводство и контрол.
❉ Първо място – Василена Василева и Деница Митева
❉ Трето място – Галин Карафизиев
Ръководител: г-жа Татяна Миткова, преподавател по маркетинг

Ученически състезания по бадминтон
16.03.2016 г.
❉ Златни медали и шампионска купа по бадминтон отборно (девойки 8 – 10 клас) на Ученическите състезания (областен етап)

Национално ученическо състезание, направление „Управление на проекти“ – Свищов
26.02.2016 г.
Състезанието в направление „Управление на проекти“ е организирано от СА „Д. А. Ценов“ – гр. Свищов
Над 100 ученици се състезаваха в четири направления.
❉ Надежда Михова и Адриян Динев (ХІ „а“ клас) получиха Сертификати, с които ще бъдат приети за студенти в СА „Д.А. Ценов“ в гр. Свищов в желана от тях специалност

XVII Национален конкурс по счетоводство за средношколци – София
05.12.2015 г.
Съорганизатори са УННС и Институтът на дипломираните експерт-счетоводители. В конкурса взеха участие 25 ученика от 11 професионални гимназии.
❉ Трето място – Жана Белчева (12 „а“ клас)
❉ Трето отборно място – Мария Хашева, Жана Белчева и Симона Боянова, специалност „Оперативно счетоводство“
Ръководител: г-жа Диана Вълкова

Детски конкурс за изпълнители на популярни песни „Вашият шанс е песента“
21.11.2015 г.
На общинския етап бяха отличени:
❉ Никол Николова (10 б клас) – първото място
❉ Джулия Джонова (10 б клас) – второ място
❉ Теодора Колева (10 б клас) – второ място
❉ Елена Диневска (12 а клас) – второ място
❉ Гивезка Генчева (8 д клас) – трето място
❉ Дует Никол и Теодора (10 б клас) – първата награда
❉ Вокална група – първа награда

Спортното мероприятие „Шеметна надпревара“
20.06.2015 г.
Участие в училищния кръг взеха 11 отбора от 4 училища
❉ Второ място отборно
❉ Трето място отборно

XI Национален конкурс „Млад икономист 2015“ – Варна
11.06.2015 г.
Конкурсът е организиран от Съюза на икономистите в България, със съдействието на Икономически университет, гр. Варна.
❉ Първо място спечели Нели Тилева от XI „в“ клас, специалност „Икономика и мениджмънт“

Национално състезание по счетоводство – Горна Оряховица
31 март 2015 г.
Състезанието е организирано от МОН и РИО – гр. Велико Търново.
❉ Трето място и бронзов медал за Мария Хашева от ХІ „а“ клас, специалност „Оперативно счетоводство“
Ръководител: Диана Вълкова

Награда „Млада Загора“
24 май 2015 г.
❉ Теодора Кючукова от XII „а“ клас бе удостоена с наградата „Млада Загора“ за високи постижения и извоювани награди на национални състезания в сферата на науката и образованието.

НТС „Научно-технически съюз“ – Стара Загора
15 май 2015 г.
❉ Теодора Кючукова от XII „а“ клас и Йовка Църкова от XII “в“ клас бяха отличени с ежегодните награди за изявени абитуриенти на НТС „Научно-технически съюз“ – Стара Загора за първите си места в Националното състезание по счетоводство и икономика.


Конкурс „Вселената на Хъбъл“
25.04.2015 г.
Конкурсът е организиран от Центъра за наука, култура и изкуство и Народна астрономическа обсерватория „Юрий Гагарин“
❉ Второ място – Стефани Кукушева (10 д клас)
❉ Трето място – Ралица Дончева Господинова (9 в клас)
❉ Специална награда за оригинална цветна техника и за „Емблемата на Хъбъл“ – Теодора Паскалева (11 Б клас)
Ръководител: г-жа Мария Петрова

XV детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“
20 – 22 март 2015 г.
Участваха близо 1400 млади изпълнители на народна музика от всички краища на България – певци, инструменталисти и танцьори.

Отличена бе Вокална студия при Търговска гимназия „Княз Симеон Търновски“:
❉ Втора награда в раздела за обработен фолклор
❉ Втора награда за автентичен фолклор – дуета Алейна Билен (9 в клас) и Мартина Христова (8 в)

XI Национално ученическо състезание по счетоводство и икономикс – гр. Свищов
21 март 2015 г.
❉ Първо място в състезанието по счетоводство – Теодора Кючукова (12 А)
❉ Първо място в състезанието по икономикс – Йовка Църкова (12 В)
Ръководител: г-жа Венета Йоргова

Национално ученическо състезание по Публични финанси – Свищов
20 – 21.02.2015 г.
❉ Първо място – екипът, разработващ общински проект
❉ Второ място – екипът, разработващ корпоративен проект
❉ Трето място – екипът, разработващ корпоративен проект
❉ Трето място – екипът, разработващ корпоративен проект

XVI Национален конкурс по счетоводство за средношколци – София
06.12.2014 г.
❉ Първо място в отборния кръг – Теодора Кючукова, Мариана Динчева и Кристияна Ботева, ученички от 12 А клас, специалност „Оперативно счетоводство“
Ръководител: г-жа Венета Йоргова

III Национален ученическо състезание по банкиране в Стопанска академия „Д. А. Ценов“
4 – 5 декември 2014 г.
Участие взеха 108 участници в 27 отбора.
❉ Трето място за екип и презентация – Десислава Колева, Радостин Минчев, Марианджела Бонева и Мартин Инджов
❉ Специалната награда на застрахователна компания „Лев ИНС“ – Десислава Колева (11 Б)
❉ Специалната награда на Финансов факултет към СА „Д. А. Ценов гр. Свищов“ – Мартин Инджов (11 б)
❉ Специалната награда на ОББ гр. Свищов – Радостин Минчев (11 б)
Ръководител: г-жа Донка Бинева

Състезание по ориентиране „Опознай Аязмото, за да го обикнеш“ – Стара Загора
19 октомври 2013 г.
❉ Първо място – Ива Русева, Ива Петрова и Анелия Спасова (IX в клас)
❉ Второ място – Роксана Димитрова, Златомира Терзиева, Гергана Василева и Никол Николова (VIII б клас)
❉ Първо място – Адриян Динев (IX а клас)
❉ Второ място – Иван Паунов (VIII б клас), Николай Дурлов (VIII б клас) и Габриел Иванов от (VIII в клас)
❉ Трето място – Мартин Генов (IX д клас)

X конкурс „Млад икономист 2014“
11 юни 2014 г.
Конкурсът е организиран от Съюзът на икономистите в България
❉ Първа Специална награда на Холдинг „Стара планина“ гр. София – Мима Митева (X д клас)
❉ Грамота за успешно представяне – Силвия Вълчева (X г клас)

Общински детски конкурс за изпълнители на популярна песен „Вашият шанс е песента“
26 април 2014 г.
Общински детски конкурс за изпълнители на популярна песен „Вашият шанс е песента“ 2014
❉ Първи, втори и трети награди

Стипендия „Атанас Буров“
15 ноември 2013 г.
❉ Биляна Господинова (ХII а клас), специалност „Оперативно счетоводство“, спечели стипендия „Атанас Буров“ след финалния национален кръг.

XXI конкурс за изявени ученици на Фонд „Образование и наука“ при НТС – Стара Загора
1 октомври 2013 г.
❉ Втора награда за постижения на национално ниво беше присъдена на Биляна Господинова (ХІІ а клас)

XVII ученическа философска конференция „Човек-свят“ – Бургас
22 март 2013 г.
❉ Лауреат на конференцията – Камелия Желязкова (XI Б клас)

Шампионат по борба
2012/2013 г.
❉ Радомир Атанасов (10 г клас) е многократен шампион на Държавното лично и отборно първенство по борба свободен стил

Конкурс „Млад икономист“
2011/2012 г.
Конкурс „Млад икономист“ на тема „Държава, данъци и тяхната взаимна връзка и обусловеност“, организиран от Съюзът на икономистите в България.
❉ Трета награда – Галина Ташева и Илон Петрова (11 г клас)
Ръководител: г-жа Галина Димитрова

Музикален талант
2011/2012 г.
❉ Дани Чуков е многократен призьор в сферата на музиката.

XIII Национален конкурс по счетоводство за средношколци – гр. София
5 ноември 2011 г.
❉ Първо място – Ивета Маринова

Национално състезание по счетоводство
23 – 24 април 2010 г.
Националното състезание по счетоводство е в рамките на II панорама на професионалното образование под патронажа на МОМН
❉ Първо място и златен медал – Даниела Андреева (ХІІ а клас)
Ръкводител: г-н Пейчо Мирев

Националното състезание по счетоводство
24 – 26 април 2009 г.
Националното състезание по счетоводство в рамките на Националната панорама на професионалното образование – Велико Търново, под ръководството на МОН
❉ Второ място – Калина Калъчева (12 а клас)
Ръководител: г-н Атанас Дианов

Национален конкурс „Млад икономист-2008“
юни 2008
Конкурсът е организиран от Съюза на икономистите в България
❉ Първа награда – Деница Пройкова и Шенгюн Халил (11 д клас), специалност „Административно обслужване“

Състезание по хандбал за юноши и девойки
25 – 27.03.2008 г.
❉ Първо място на общинско и областно ниво за юноши
❉ Първо място на областно ниво за девойки

Национално състезание по ключова компетентност „Инициативност и предприемачество“ – Варна
29.03.2008 г.
❉ Първо място – Яница Георгиева (11 б клас)
Повече за музикалните успехи може да прочетете на страницата МУЗИКАЛНИ ТРАДИЦИИ.